Jabłko kosztuje 0,29 $, podczas gdy pomarańczowy kosztuje 0,19 $. Nazwijmy cenę jabłka i cenę pomarańczy. Z pierwszej relacji wiemy, że 10o + 3a = 2,77 Od drugiego wiemy, że 24 o + 12 a = 8.04 Teraz istnieje kilka sposobów rozwiązania tego systemu: na przykład możemy pomnożyć przez 4 pierwsze równanie do otrzymujemy 10o + 3a = 2,77 -> 40o + 12a = 11,08 Teraz, odejmując drugie Jeśli Alina kupiła: bananów poza 4 zł za kilogram to znaczy, że zapłaciła 12 zł (za 3 kg) oraz 2/5*4 = 8/5 zł (za 40 dag). W sumie jest to 13,60 zł. Ponadto mamy informacje o tym, że kupiła 5 i jabłek. Jest to 0,45 kg = 45dag. Jeśli kilogram kosztuje 2,50 to 45 dag kosztuje 1,13 zł. (z zaokrągleniu od 1,125 zł). W supermarkecie Alina kupiła 3 i 2/5 kg bananów po 4 zł za 1 kg, 6 i 9/20kg jabłek po 2 i 1/2 zł za 1 kg i 3 kg pomarańczy. Jaka była cena jedngo kilograma pomarańczy skoro za wszystko zapłaciła 40 zł? Pomarańcze kosztują 3,60 zł za kilogram i są o 25% tańsze od mandarynek. O ile procent droższe są mandarynki od pomarańczy? Sprawdziłam, w odpowiedzi jest "O ok. 33%". Nie wiem jak im to wyszło bo zawszę jak liczę to wychodzi mi, że o 25%. Proszę o pomoc. Pozdrawiam. Zagadka na dziś: ile kosztuje kilogram pomarańczy na laiki (grecki targ) ,a ile w supermarkecie (akurat u mnie Sklavenitis) ? Odpowiedź: 1,10 euro w markecie, a na targu 30 centów za kilogram! Vay Tiền Online Chuyển Khoản Ngay. Na sandomierskiej giełdzie 1 kg pomarańczy kosztował średnio 3,5 zł. Z kolei 3,6 zł trzeba było zapłacić za pomarańcze w Katowickich Obrokach. A na początku marca było to 1,7 zł. Takie same ceny tych owoców jak w marcu, utrzymały się na Lubelskiej giełdzie Elizówka, gdzie kilogram pomarańczy kosztował 3,25 zł. Na giełdzie Agrohurt pomarańcze kosztowały średnio 3,5 zł, a na giełdzie Agrotechnika w Warszawie 4 zł. Na warszawskich Broniszach średnia cena pomarańczy wynosi 4,08 zł. Podobnie jest na giełdzie RENK w Gdańsku - 4 zł. W połowie listopada pomarańcze można było kupić w hurcie cenie od 2 zł do 5 zł. W listopadzie najniższa cena hurtowa pomarańczy wynosiła 2,8 zł. Wówczas najniższe ceny pomarańczy można było spotkać na rynku hurtowym Obroki w Katowicach - 2 zł. Najwyższe zaś na giełdzie SORH w Sandomierzu - 5 zł. Podobnie było na rynku Targ Piast we Wrocławiu i Podlaskim CRT w Białymstoku (4,8 zł). Na giełdzie Elizówka Lublin za pomarańcze trzeba było zapłacić średnio 3,7 zł, zaś na warszawskich giełdach Bronisze 4,08 zł i Agrotechnika 4,7 wynika z badania cen w handlu detalicznym, prowadzonego przez portal w tym tygodniu ceny pomarańczy wahały się w detalu blisko poziomu 4,3 zł. Choć można było także spotkać kilogram pomarańczy za 1,89 zł czy 7,99 zł w zależności od Lista tagów Najlepsza odpowiedź 4,65x1,4=6,5120,72-6,51=14,2114,21podzielić na 2,3= 6,18 Odpowiedzi blocked odpowiedział(a) o 15:43 dzięki bardzo tak mi się wydawało ale potem doszłam do wniosku że to jest żle i nie wiedziałam jak się zabrać do tego:D:D Dane:20,72 zł - cena za 1,4 kg cytryn i 2,3 kg pomarańczy4,65 zł - cena 1 kg cytryn1,4*4,65 = 6,51 - cena 1,4 kg cytryn20,72-6,51=14,21 - cena 2,3 kg pomarańczy14,21:2,3=6,18 (w przybliżeniu) - cena 1 kg pomarańczy. 1 kg cytryn kosztuje 4,65 zł, więc 1,4 kg cytryn kosztuje 1,4 * 4,65 zł = 6,51 zł. Za wszystko zapłacono 20,72 zł, czyli za same pomarańcze zapłacono 20,72 zł - 6,51 zł = 14,21 zł. Skoro za 2,3 kg pomarańczy zapłacono 14,21 zł, to za 1 kg zapłacono by x. Układamy proporcję: 14,21 x ____ = ____ 2,3 1 Rozwiązujemy ją mnożąc na krzyż: 2,3 x = 14,21 | : 2,3 Obie strony dzielimy przez 2,3. x = 6,18 zł Odp.: Kilogram pomarańczy kosztuje 6,18 złotych. Uważasz, że ktoś się myli? lub 1. Dokończ zdanie tak aby otrzymać zdanie prawdziwe. Zaokrągleniem liczby 2,7439 do części setnych jest : A. 2,74 B. 2,743 C. 2,744 D. 2,75 2. Kilogram pomarańczy w supermarkecie kosztuje 4,99 zł. Dokończ zdanie tak, aby otrzymać zdanie prawdziwe. Jeśli kasa zaokrągla rachunek do groszy, to za 1,22 kg pomarańczy w tym supermarkecie zapłacisz: A. 6 zł B. 6,08 zł C. 0,09 zł D. 6,10 zł 3. Wskaż wszystkie poprawne zaokrąglenia liczb : ≈ 2,645 ≈ 2,65 ≈ 2,6 ≈ 2 4. Wskaż wszystkie zaokrąglenia liczb z niedomiarem. ≈ 4,735 ≈ 4,74 C. 4,7351 ≈ 4,7 ≈ 5 5. Połącz w pary każdy ułamek i jego zaokrąglenie do dwóch cyfr po przecinku. 1. 0,42 2. 0,43 3. 0,44 4. 0,45 7. Uzupełnij zdania : a) Zaokrągleniem liczby 2,(81) do części setnych jest ...................... , a do części dziesiątych jest ........................... . b) Zaokrągleniem liczby 3, (47) do części setnych jest ..................... , a do części dziesiątych jest ........................... . 8. Uzupełnij tabelę. Liczba x | 1546 | 982 | 2738 | 493 | Zaokrąglenie liczby x do dziesiątek | | | | | Zaokrąglenie liczby x do setek | | | | | mi się wydaje ze w pierwszym zad odp to C 1. A 2. D 3. B, C 4. B, D dalej nwm ;/ Home Jedzenie i NapojeOwoce i Warzywa @1dawid1@ zapytał(a) o 09:35 Ile kosztuje kilogram cytryn pomarańczy i 3 grejfruty tak na oko 0 ocen | na tak 0% 0 0 Odpowiedz Odpowiedzi blocked odpowiedział(a) o 11:04 1kg cytryn- 5zł1kg grejpfutów - 7zł1kg pomarańczy 4,50złRazem 16,50zł . 0 0 Uważasz, że znasz lepszą odpowiedź? lub fot. Fotolia Większość z nas chętnie robi zakupy w dużych sklepach, by zmniejszyć bieżące koszty utrzymania. Bywa jednak, że wydajemy tam więcej niż w tych mniejszych. W zasięgu naszych rąk znajduje się bowiem mnóstwo produktów – smacznych, w kolorowych opakowaniach, które chcielibyśmy wypróbować. Z reguły bierzemy wózek, a później napełniamy go produktami, których tak naprawdę... nie potrzebujemy! Jak robić zakupy w supermarkecie? Zasada pierwsza - kupuj świadomie Personel dużych sklepów stosuje sprawdzone triki, które mają wywołać u nas chęć kupienia jak największej liczby towarów. Na początku umieścili kolorowe owoce i warzywa, by ich uroda pozytywnie nastrajała klientów. Nie przypadkiem po pieczywo musisz iść na koniec sklepu. Zanim tam dojdziesz, miniesz wiele półek z innymi towarami, po które na pewno sięgniesz. Zasada druga - rób listę zakupów Przed wyjściem do supermarketu poświęć kilka minut na przejrzenie lodówki i szafek, w których trzymasz zapasy. Spisz brakujące wiktuały, starając się podzielić je na grupy, tzn.: nabiał, mięso i wędliny, produkty sypkie, dodatki typu majonez ketchup, środki czystości itp. W takim porządku są one ułożone na sklepowych półkach. Zasada trzecia - nie zabieraj na zakupy dzieci Dlaczego? Na ogół przecież ulegamy prośbom pociech o zakup kolejnego samochodzika, lalki czy batonika. Zasada czwarta - jedz posiłek Udowodniono, że gdy idziemy do sklepu głodni, wtedy więcej kupujemy, zwłaszcza słodyczy. Zasada piąta - ostrożnie z promocjami Nie zawsze cena promocyjna jest nią w rzeczywistości. Porównaj np. promocyjny serek, masło z innymi w opakowaniach o tej samej wadze. Zasada szósta - rozejrzyj się, zanim kupisz Droższe towary często stoją na półkach na wysokości wzroku. Przejrzyj dokładnie zawartość innych półek. Zapewne znajdziesz tam produkty w lepszej cenie. Zasada siódma - korzystaj z czytnika cen, sprawdzaj paragon Ceny na półkach bywają nieaktualne. Także zmęczone kasjerki czasami mogą wpisać zły kod podstawie artykułu Barbary Lasoty/Pani Domu Nietypowe zastosowania:

kilogram pomarańczy w supermarkecie kosztuje 4 99